Nadchodząca Wielkanoc zbliża nas do bliskich - rodzin, przyjaciół, znajomych. To czas składania sobie życzeń. Czego moglibyśmy życzyć sobie w tym roku? Z pewnością miłości, nadziei i radości. A może czegoś więcej?
W drugim tygodniu "Wielkanocnych lekcji muzealnych" proponujemy wykonanie 4 prac plastycznych, po jednej na każdy dzień, zaczynając od 23 marca 2021 r.
Jajka zdobione metodą skrobania, metodą batiku i przy pomocy krepy. Zapraszamy na filmy instruktażowe, jak wykonać wielkanocne pisanki.
Wiosenną i świąteczną atmosferę w naszych domach mogą pomóc podkreślić wesołe i kolorowe pisankowe witraże.
Ozdoby wielkanocne sprawiają, że na święta dom wygląda świeżo i wiosennie.W łatwy sposób możemy go udekorować prostymi dekoracjami z papieru. Przedstawiamy Państwu pomysł i instrukcję wykonania koszyczka wielkanocnego.
Zbliża się Wielkanoc, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa prostą dekorację z papieru. Girlanda Wielkanocna z zajączkami będzie świetną ozdobą ściany lub okna.
Muzeum Okręgowe w Pile Dział Edukacji i Promocji zaprasza na internetowe wydanie "Wielkanocnych lekcji muzealnych" 2021.
Dyrektor Muzeum Okręgowego w Pile Ziemowit Niedźwiecki zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej, pt. "Lech Szymanowski. Notatki z prowincji cz. 2" od 2 marca 2021 r. przy ul. Browarnej 7.
Piła na przełomie lat 1944-1945 liczyła ponad 50 tysięcy mieszkańców. W okresie wojny z terenów zagrożonych nalotami osiedlono w naszym mieście kilka tysięcy osób. Najważniejszą jednostką garnizonu w latach 30.XX w. był 96 pułk grenadierów, który stacjonował w naszym mieście po dojściu do władzy Adolfa Hitlera. Pod koniec lat 30.XXw., w związku z przygotowaniami do wojny z Polską opracowano plany a wiosną 1939r. rozpoczęto na wschód od miasta budowę umocnień, które nazwano Przedmoście Pilskie. Wybudowano 37 betonowych schronów typu Heinrich.
Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile64-920 Piła, ul. Browarna 7Muzeum rejestrowane 46 (PRM/98)