Dzisiaj polecamy książkę wydaną przez Nasze Muzeum, którą można nabyć w muzealnym kiosku lub poprzez zakładkę SKLEP: Maciej Tylka "Zanurzony w hip-hopie. Pozytywny przekaz".
To książka adresowana do wszystkich, zwłaszcza do fanów hip-hopu. Polecamy i zachęcamy do zakupu tej wyjątkowej książki!!!.
Kim był Maciej Tylka?
"Urodził się 13 lutego 1982 roku w Pile. W 1995 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w klasie skrzypiec. W latach 1998-2001 uczył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wincentego Pola w Pile. Po maturze studiował w Kolegium Nauczycielskim na Wydziale Edukacji Artystycznej w Wałczu. Był wszechstronnie uzdolnionym artystą – malował, rymował, pisał teksty, grał na saksofonie, tańczył breakdance. Razem z przyjaciółmi zorganizował pierwszą w Pile imprezę hip-hopową. Zostawił po sobie rysunki, grafiki, obrazy i oryginalną grę planszową „Bronx”, do której wyrzeźbił 120 figurek z modeliny. Zapraszał znajomych do swojego domowego studia nagrań, gdzie razem tworzyli „nawijki”. Maciej pozostawił po sobie wiele nagrań muzycznych wykonanych z kolegami. Razem z Wiktorem Moszczeńskim założyli zespół hip-hopowy "Mechanizm". Śpiewał w takich zespołach, jak np. "Squad Centralny", "Gang Land", "Luźni Stylem", "JGK", "Pozytywny Ferment". Występował na wielu koncertach, m.in. w 2003 roku na festiwalu Przystanek Woodstock. Zaśpiewał w duecie z bratem Tomaszem utwór pt. "Serce człowieka", który znalazł się na płycie "Reggaemova" zespołu "Maleo Reggae Rockers". Był zawsze radosny i otwarty na ludzi. Lubił wyzwania i uprawiał sporty ekstremalne, nie bał się dużych wysokości. Zginął 23 maja 2006 roku w Pile podczas wspinaczki na maszt telekomunikacyjny".
Książkę wydano w ramach projektu "Opowieści pilskiego pokolenia. Pamiątki".
"Zanurzony w hip-hopie. Pozytywny przekaz" - książka, autor tekstów i ilustracji: Maciej Tylka, koordynator projektu: Sylwia Klimaszewska, redakcja i korekta: Joanna Biela, opracowanie graficzne, projekt okładki i skład: Michał Soja, wydawca: Muzeum Okręgowe w Pile, 2021; s. 110, il., fot., ISBN 978-900917-8-5.
Cena 30,00 zł