Dyrektor Muzeum Okręgowego w Pile Ziemowit Niedźwiecki zaprasza na koncert „Chodźmy do Betlejem” w wykonaniu Julii i Grzegorza Kopala do tekstów kolędowych s. Bożeny Anny Flak 6 grudnia (piątek) 2019 r. o godz. 17.00 do Muzeum przy ul. Browarnej 7.
Julia i Grzegorz Kopala to małżeństwo muzyków. Wydali wspólnie 3 płyty: z pierwszej „Pro Life”- aż 6 utworów znalazło się na pierwszych miejscach list przebojów muzyki chrześcijańskiej „Ślady Afryki”- misyjną propagującą adopcję na odległość oraz bożonarodzeniową „Światełko z Betlejem”, która jak poprzednie okazała się wielkim sukcesem wydawniczym. Zespół jest częstym gościem wszystkich rozgłośni katolickich w kraju i w wielu rozgłośniach polonijnych. Koncertowali w całej Polsce, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Zdobyli główną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Piosenki o Ojcu Świętym Janie Pawle II w Kanadzie.
Grzegorz Kopala jest kompozytorem i producentem muzycznym, a na swoim koncie ma kilkadziesiąt produkcji fonograficznych, również muzyki chrześcijańskiej. Ogromną popularność zdobył z zespołem „Just 5”, który był wielkim wydarzeniem na scenie muzycznej w Polsce.
Julia Kopala jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale: jazz i muzyka rozrywkowa i wykładowcą akademickim, trenerką głosu i uznaną wokalistką współpracującą z wieloma znanymi muzykami oraz absolwentką Podyplomowego Studium Arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wspierała swoim talentem znanych wokalistów w Polsce, a jej głos regularnie gości w radio i Tv w produkcjach komercyjnych. W tym roku wydała swoją solową płytę "ciałem, słowem, gestem".
Bożena Anna Flak, nazaretanka, urodziła się 4 stycznia 1950 roku w Saczynie, niedaleko Kalisza. Maturę uzyskała w Liceum Ogόlnokształcącym imienia Anny Jagiellonki w Kaliszu. Studia wyższe odbywała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (polonistyka) i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie przebywa w Londynie, prowadząc placówkę nazaretanek.
Opublikowała sześć tomikόw poezji. Kilkanaście tekstów kolędowych, które usłyszymy podczas koncertu, to przygoda, jak mόwi Autorka, nie tylko literacka, ale i w najszerszym tego słowa znaczeniu kulturowa, w sensie wspόłistnienia sztuk. Ani same słowa, ani sama muzyka, choćby oddzielnie doskonałe, nie udźwigną subtelnych wymogόw gatunku, jakim jest właśnie kolęda. Dla inteligentnej jednak interpretacji i zaskakującej intuicji muzykόw Julii i Grzegorza Kopala “nizanie gwiazdkowej opowieści”, przyznaje Poetka, było odpowiedzialnym, ale i radosnym wyzwaniem.