Kilka słów o Nocy Muzeów
22 maja 2017

20/21 maja 2017 roku odbyła się w Muzeum kolejna edycja Pilskiej Nocy Muzeów. Podczas trwania imprezy nie zabrakło: koncertu w wykonaniu zespołu N.O.C, ciekawych wykładów, atrakcyjnych wystaw stałych i czasowej, bicia monet, prezentacji działalnosci Pilskiego Klubu Krótkofalarskiego SP3YAC, czy  pysznej pajdy chleba z ogórkiem lub z powidłami.

 

Na początku odbył się występ zespołu N.O.C. w składzie: Rafał Tomczyk - vocal, Tomasz Wola - bass, Mateusz "Matt" Piotrowski - gitara elektryczna, Artur Stanilewicz - gitara elektryczna, Łukasz Smołka - klawisze, Tomasz Budzyński - perkusja. Nazwa zespołu jest skrótem od słów: "nie opuszczę cię". Grają muzykę, której nie da się umieścić w jednym gatunku, a pod szeroko pojętym hasłem "Rock" kryją się różnorodne klimaty odzwierciedlające muzyczne gusta poszczególnych członków zespołu. Frekwencja oczywiście dopisała. Po koncercie dr Jarosław Rola wygłosił wykład, pt. Zabytki archeologiczne w lasach, a następnie kolejny wykład wygłosił Pan Marek Fijałkowski, który przedstawił dzieje sekty ks. Jana Czerskiego w Pile. Uczestnicy Nocy Muzeów mieli okazję obejrzeć wystawy stałe, które poświęcone są tematyce archeologicznej, historycznej i historii sztuki oraz zobaczyć wystawę czasową związaną z historią komunikacji miejskiej w Pile, która obchodzi tym roku swoje 60-lecie.

W ogrodzie muzealnym nie zabrakło innych atrakcji, takich jak: bicie okolicznościowej monety, prezentacji działalności Pilskiego Klubu Krótkofalarskiego SP3YAC, czy pysznej pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem przy stoisku reprezentującym Muzeum Kultury Ludowej w Osieku oraz prażonych smakowitości z myślą o dzieciach.

Impreza zakończyła się o godz. 1.00 w nocy i z pewnością należy ją uznać za udaną! Dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w dziewiątej już edycji Pilskiej Nocy Muzeów i zapraszamy na kolejną w przyszłym roku! Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Noc Muzeów 2017

Obrazów w galerii: 58

Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile
64-920 Piła, ul. Browarna 7
Muzeum rejestrowane 46 (PRM/98)

Projekt i realizacja MYKK